top of page

Dreamtime

 Production 

full-servisová produkční společnost

TV reportáže

reklamní spoty 

dokumentární filmy

Mistr v bmx flatlandu Dominik Nekolný

Dominik Nekolný je dvojnásobným mistrem světa, mistrem Severní Ameriky, trojnásobným mistrem Velké Británie, Německa a Slovenska a sedminásobným mistrem Česka. A co je vlastně bmx flatland? Mrkněte na naši reportáž pro Gejzír na ČT. 

Akordeonista Viktor Stocker

Je mu teprve 11 let, ale už ve 4 letech věděl, že chce hrát na akordeon. Dnes Viktor Stocker vyhrává soutěže, kde bývají i dvakrát starší účastníci. Proč ho baví akordeon a co ještě vedle denního cvičení zvládá, prozradíme v Gejzíru na ČT1.

Uakari

Uakari je výjimečná malá opička, jejíž jeden druh objevil český biolog a malíř Jan Dungel. Jako první na planetě ho natočil český dokumentarista Vladimír Šimek a jeho první fotky pořídila Radana Dungelová. Jak se k opičce, která žije v Amazonii, dostali, se dozvíte v Gejzíru na ČT1.

Foto: Radana Dungelová

Šéfkuchař Christian Duy Chu

Jeho rodiče z něj chtěli mít právníka nebo lékaře, jeho ale lákala kuchyně a vaření. A to tak, že v pouhých 28 letech získala jeho restaurace michelinské ocenění. Jak se dá propojit asijská kuchyně se skandinávskou se podívejte v Gejzíru na ČT1.

Foto: Christian Duy Chu

Koloběžec Michal Kulka

Je několikanásobným mistrem světa v jízdě na koloběžce, ale vedle toho si troufl s partou kamarádů ještě i na slavné Tour de France a Giro d´Italia. Také na koloběžce. Jak se mu přitom běželo, uvidíte v Gejzíru na ČT1.

Foto: archiv Michala Kulky

Podnikatel David Miklas

Nejdřív ho fascinovaly 3D tiskárny, tak dal dohromady přístroj, který je vyrábí. Pak postavil realistický letecký simulátor a ekologický člun na elektřinu. V době pandemie koronaviru vytvořil spolu  se svými kolegy speciální štít pro zdravotníky. Více o výjimečném Davidu Miklasovi v Gejzíru na ČT1.

Foto: FN Motol

Šéfkuchař Radek Kašpárek

Jeho restaurace získala zatím čtyřikrát za sebou slavnou michelinskou hvězdu. Miluje českou kuchyni a kombinuje ji s kuchyní skandinávskou, objednat si u něj můžete třeba žábu se slaninou nebo jogurt s melasou. Více o Radku Kašpárkovi v Gejzíru na ČT1.

Choreografka Lenka Vagnerová

Výjimečná choreografka, výjimečná tanečnice a výjimečná pedagožka. Tančila v řadě projektů po celé Evropě, její choreografie sbírají ceny od Skotska po Singapore, jako jedna z mála si zatančila i na Olympiádě v Londýně. Více o Lence Vagnerové na ČT1.

Plavec Jonáš Kešnar

Osmnáctiletý Jonáš Kešnar je držitelem dvou českých rekordů, v bazénech už ale vedle nich nasbíral desítky dalších medailí. A to i navzdory tomu, že se narodil bez části jedné paže. Sám si nic neodpouští a zřejmě i díky tomu vyhrává. Teď se chystá na paralympiádu do Tokia. Více o výjimečném plavci v Gejzíru na ČT1.

Sportovec Luboš Hanus

Je mu teprve 15 let a už je 6násobným mistrem světa ve sportovním aerobiku. Více o talentovaném a výjimečném sportovci Luboši Hanusovi v magazínu Gejzír na ČT1.

Eva Kiedroňová a dětské plavání

Eva Kiedroňová je jednou z prvních propagátorek dětského plavání u nás. Začala s tím už před 35 lety. Vedle toho vytvořila kompletní metodiku správného zacházení s malými dětmi, kterou mezinárodní kongres v argentinském Buenos Aires prohlásil za nejpropracovanější systém na planetě. Více o Evě Kiedroňové v magazínu Gejzír na ČT1.

Vynálezce Jan Procházka

Absolutní špička v oboru nanotechnologie, na kontě má 200 patentů po celém světě, jeho projekt revoluční baterie zařadila NASA v roce 2019 mezi 10 nejinovativnějších projektů planety. Více o výjimečném vynálezci Janu Procházkovi v magazínu Gejzír.

Bosování

David Mrhač už od dětství rád chodil bos a vydrželo mu to dodnes, kdy vyráží bos do přírody bez ohledu na roční období. Dokonce se stal propagátorem bosé chůze, vedle toho ovšem chodí i po střepech a také po žhavých uhlících. Více o něm v naší reportáži.

Dobroběžník Marek Jelínek

Není cestovatel jako cestovatel. Marek Jelínek třeba po světě cestuje na koloběžce. Už tak projel Jižní Ameriku a Asii a chystá se také na Afriku. Nejezdí tak ale jenom pro svou zábavu, ale cestou chce také pomáhat a vybírá přitom na různé charitativní projekty. Více o něm v magazínu Gejzír.

Pan Zmrzlinka

Zmrzlina se mu stala osudem a změnila mu život, vystudoval dokonce italskou zmrzlinářskou univerzitu. Dnes ji Jan Hochsteiger vyrábí podle vlastních receptů - a to bez konzervantů, umělých barviv nebo stabilizátorů. V oboru se stal pojmem a mimo jiné už třikrát získal titul Zlatý zmrzlinář.

Medailér Vladimír Oppl

Jeho jméno vám možná nic neřekne, ale s jedním z jeho děl se setkáváte denně. Je autorem současné dvacetikoruny. Vedle ní vytvořil stovky dalších mincí a pamětních medailí, mimo jiné třeba druhou největší minci světa nebo vůbec nejhezčí minci světa. Více o akademickém sochaři Vladimíru Opplovi v magazínu Gejzír.

Vedlejší produkty z vína

Mošt, marmeláda nebo třeba želé z vína - to už dnes nejsou žádné velké novinky. Vinaři ale v posledních letech zkouší ještě další způsoby, jak zpracovávat z vína téměř vše, a to i včetně vinných jadérek. Co vše z nich může vzniknout, uvidíte v naší reportáži.

Výtvarník Rudolf Burda

Jeho díla najdete v galeriích třeba v Japonsku, Číně, Malajsii, Bahrajnu, v Německu nebo ve Spojených státech. Rudolf Burda začínal jako umělecký kovář, ale vypracoval se ve špičkového výtvarníka, který kombinuje sklo s kovy a dalšími materiály a umí s nimi téměř kouzlit. Více v naší reportáži v magazínu Gejzír na ČT1.

Unikátní webový servis

Tak zvaných zlatých českých ručiček je stále méně a méně. O to více je produktů, které často vydrží jen po svou záruční dobu, a pak se porouchají. Jan Charvát se rozhodl s tím bojovat a založil speciální web, který propojuje lidi s porouchaným zbožím s lidmi, kteří stále ještě ví, jak zboží opravit. Je to rychlé, levné a ekologické. Více v reportáži na ČT1.

Paleoartista Jan Sovák

Hollywoodský trhák Jurský park zná skoro každý. Věděli jste ale, že jeho americkou knižní předlohu ilustroval Čech? Jan Sovák odmala maloval dinosaury a toužil se podívat na místa nálezů jejich koster. Kvůli perzekuci za minulého režimu emigroval a velký sen se mu splnil. Po obrovském úspěchu Jurského parku se pak proslavil po celém světě. Více o Janu Sovákovi v Gejzíru na ČT1.

Choreograf Tony Vu

Tony Vu se stal jedním z nejlepších českých choreografů, jeho díla vyhrála několik mistrovství Evropy ve street dance a mnohokrát mistrovství České republiky. Choreografii ale nikdy nevystudoval a jeho rodiče se nikdy na jeho představení nepřišli podívat. Proč? Více v naší reportáži v Gejzíru na ČT1. 

Viktor Kuna

Viktor Kuna patřil mezi naše nejlepší houslisty, natočil 7 sólových alb, koncertoval po celém světě, organizoval hudební festivaly. Jenže pak si ho někdo spletl na ulici a bodl ho nožem do zad. Viktorovi se tak kompletně změnil život, na hudební kariéru mohl zapomenout. Jak se se situací vyrovnal, uvidíte v Gejzíru na ČT1.

Bungee Workout

Bungee Workout - nový sport, kdy si člověk hodně zamaká, ale současně se může také proletět nebo třeba dělat kliky na jednom prstu. Díky Veronice Dolanské je nyní také v České republice. Více v magazínu Gejzír na ČT1.

Lovec mrazu

Fascinují ho mrazy a hledá je po celé republice. Dokonce našel nejchladnější místo u nás. Více o Antonínu Vojvodíkovi a jeho kolezích na ČT1.

Teatender

Stal se u nás prvním teatenderem, tedy člověkem, který se specializuje na čaj a jeho podávání. Ale dokáže vytvářet i nezaměnitelné čajové koktejly, díky kterým se také stal vicemistrem světa. Více o Jiřím Boháčovi v Gejzíru na ČT1.

Langur duk

Podle slavného britského přírodovědce Sira Davida Attenborougha je langur duk nejkrásnějším primátem planety. V přírodě jich už moc nenajdete a v zoo mimo tropy jich je v současnosti k vidění jenom 6 jedinců - a z toho 5 v České republice. V Zoo Chleby se dokonce rozmnožili, což je podle některých chovatelů taková rarita, jako by ČR vyhrála na olympiádě. Více v Gejzíru na ČT1.

Glassbrothers

Říkají si Glassbrothers a jejich díla ze skla najdete po celém světě. Bratři Filip a Lukáš Houdkovi tvoří opravdu neobvyklé kousky - například lustr z rámů kol slavného favorita. Mají humor, nadhled a v jejich práci je to vidět - více v naší reportáži na ČT1.

Losers

Losers znamená ztroskotanci. O výjimečné české skupině, která dělá nový cirkus, se tak ale nedá mluvit ani náhodou. Soubor založil Petr Horníček a pro tanec, při kterém si někteří diváci zakrývají oči, dokázal nadchnout své kamarády, vrcholové sportovce. Jak sportovci tančí? Více v reportáži na ČT1.  

Foto: Losers Cirque Company

Hobitín

Svatoslava Hofmana nadchnul svět Pána prstenů a Hobita, a tak si chtěl vytvořit malou hobití vesničku doma na zahradě. Povedlo se - a do malé osady Šediviny se najednou hrnuly stovky turistů. Svatoslav ovšem nezůstal jen u toho, ve svém Českém Hobitíně teď dokonce natáčí s kamarády fanouškovský film inspirovaný bájnou hobití Středozemí. Více v reportáži v Gejzíru na ČT1. 

Veronika Cejpková

Veronika Cejpková našla svoje místo pod sluncem – a to pod hodně horkým sluncem – až v daleké Ugandě. V zemi, kde je pouze 12 lékařů na 100 000 obyvatel, založila dětskou nemocnici. Za 2 a půl roku v ní ošetřili na 35 000 dětí. Vedle nemocnice tu dala dohromady i centrum pro těhotné ženy a provozuje také místní školu. Jak se žije v Ugandě? Více v Gejzíru na ČT1. 

Autentické víno

Autentické víno je víno, při jehož výrobě se používá jen minimum chemikálií. Jedním z průkopníků jeho pěstování a výroby je u nás pan Jaroslav Osička, který ho dodává mimo jiné i do restaurací v USA, Polsku nebo do Velké Británie. V Londýně dodává víno dokonce i do michelinské restaurace. Je to budoucnost vína u nás? Více v Gejzíru na ČT1.

Míla Fürstová

V Praze ji nevzali na VŠ, nevzdala to, vystudovala v Anglii a udělala tam díru do světa. Setkala se s královnou, která má ve svých sbírkách její díla, a také vytvořila mimo jiné obal pro CD Ghost stories veleslavné skupiny Coldplay. Úžasná dáma a výjimečný člověk: Míla Fürstová v Gejzíru na ČT1.

Nejrychlejší české auto

Kolik jede nejrychlejší auto vyrobené v Česku nebo spíš v ČSSR? Tušíte? Ten rekord zatím nebyl překonaný. Auto navíc existuje pouze v jediném exempláři a jmenuje se Grafit. Vznikal v dobách hlubokého socialismu v garáži na koleně jednoho nadšence - pana Ivana Labašky - a více se o něm můžete dozvědět v naší reportáži v Gejzíru na ČT1.

Airbrusher Roman Vítek

Nelíbila se mu helma, kterou dostával ve florbalové extralize. Tak si prostě sám zjistil, jak se dělá airbrushing, aby si svou helmu vylepšil, a pak ho začal dělat profesionálně. Dneska je tak dobrý, že helmy s jeho motivy najdete po celém světě. Více o airbrusheru Romanu Vítkovi v naší reportáži na ČT1.

Stolní tenista Vítek Špalek

Stolní tenis hraje navzdory tomu, že se narodil s vývojovou vadou a nosí na noze protézu. Tvrdě na sobě maká - a vyhrává. A to nejen nad hendikepovanými, ale i nad zdravými. Více o Vítkovi Špalkovi v Gejzíru na ČT1.

Prof. Jan Pirk

Legenda české kardiochirurgie, sběratel veteránů a výjimečný motýlkář: prof. Jan Pirk - v Gejzíru na ČT1.

Motorkářka na Dakaru

Gábina Novotná je první česká motorkářka na Dakaru. Jaké je to soutěžit na nejtěžším závodě světa? Více v naší reportáži.

Mořeplavec Rudolf Krautschneider

Proplul všemi oceány a tvrdí, že moře je nejbezpečnější místo na planetě. Lodě si také sám staví. Mimo to pracuje jako dřevorubec. A to vše skoro v 75 letech. Rudolf Krautschneider v reportáži v Gejzíru na ČT1. 

Land Art

Z galerií se přesunuli do přírody. Měli dost přetechnizovaného světa a tvoří převážně z toho, co najdou v přírodě. Některá jejich díla vydrží jen pár sekund, jiná měsíce. Landartisté se tak učí přijímat pomíjivost tohoto světa. Mezi nejznámější u nás patří Ondřej Koudelka a Jan Macek. Více o nich na ČT1 v magazínu Gejzír.

Rekordmanka v balení dárků

Balení dárků vůbec nemusí být nuda. Radka Křivánková se v něm dokonce stala světovou špičkou a rekordmankou. Zapsala se totiž do Guinessovy knihy rekordů - a to hned dvakrát. Zabalila největší a také nejmenší dárek na světě. Jak jsou takové dárky velké? Mrkněte na reportáž v magazínu Gejzír.

Portréty ohněm

Jako jediný na světě maluje ohněm na ocelové desky. Jeho díla jsou fascinující - a to, jak tvoří, je dechberoucí: Ladislav Vlna a metalurgická malba. 

Hainzovy věžní hodiny

Příběh rodiny, která se už déle jak 150 let stará o Staroměstský orloj - v Gejzíru na ČT1.

Stone balancing

Hodiny stráví ve vodě a staví na sebe kameny. Staví je ale do těch nejneuvěřitelnějších pozic, kdy to vypadá, že kameny každou chvíli spadnou. Tvrdí, že je to posedlost a že se díky tomu učí přijímat pomíjivost tohoto světa...Ruda Novák a Honza Macek v reportáži na ČT1.

Bojovník za horský mlžný les

Kamerunský mlžný les mu kompletně změnil život. Teď se bije jako tygr, aby ho zachránil. Postavil tam školu a místní učí, že kde není les, tam není voda, kde není voda, tam brzo nebude nic...Reportáž o Martinu Mikešovi na ČT 1 v magazínu Gejzír.

Pozitivní extrémisti

Pro Českou televizi natáčíme reportáž o výjimečných extrémistech. Jan Novák a Libor Frýzek jsou parašutisti, kteří skáčou v extrémních podmínkách. Oba seskočili s padákem v Himalájích poblíž Mount Everestu, na severním i na jižním pólu, kde se jeden z nich dokonce oženil, a druhý si zase seskočil v komunistické Severní Koreji. O extrémním parašutismu na ČT 1.

Otužilec Ján Čupa

Úžasné natáčení, úžasný příběh, úžasný člověk – Ján Čupa, který každý den vyráží – a někdy i opakovaně – na Lysou horu. Bez ohledu na počasí – jen v kraťasech – a někdy i bos. Chtěl umřít, ale objevil nový svět. Více o něm v magazínu Gejzír na ČT1.

Travní lyžování

Že se dá lyžovat jenom v zimě? Ani náhodou – lyžování na trávě je super zážitek. ČR je v téhle disciplíně dokonce světovou velmocí – a to především díky Janu Novákovi. V travním lyžování se stal 14x mistrem světa – a přesto ho u nás skoro nikdo nezná. Více v Gejzíru v České televizi.

Přátelský kaviár

Víte, že kaviár není jenom extrémně drahá ruská specialita? Vyrábí se dokonce u nás v jižních Čechách a používá se přitom speciální metoda, při které ryby neumírají. Více o tzv. přátelském kaviáru z Jihočeské univerzity v Gejzíru na ČT1!

Bezplenková komunikační metoda

S kojenci je možné se domluvit - a to dokonce na věcech tak intimních jako je používání plenek. Tvrdí to alespoň zastánci tzv. bezplenkové komunikační metody. O povídání s kojenci a jejich nejbližšími více v naší reportáži na ČT 1.
Please reload

bottom of page